APIE MUS


Mūsų Labradoro retriveriai gelsvi, smėlio spalvos, be to, gyvename ant kalvos – tarsi kopos, todėl ir veislyną pavadinome KOPA... 2007-ųjų gegužės 20-ąją laikome savo veislyno gimimo diena.

Pirmoji labradoro retriverė Bora GLORIJA LONDONAS į mūsų šeimą atkeliavo 2005 m. rudenį. Išsirinkome ją po ilgų svarstymų, ieškojimų ir nenusivylėme, nei akimirką nesuabejojome savo sprendimu. Bora – tokia, kokią ir įsivaizdavome Labradoro retriverę: labai prieraiši, draugiška, klusni kalytė.

Praėjus daugiau nei pusmečiui mūsų namuose apsigyveno ir antroji Labradoro retriverė – Tera MERI LEILY MEDUTIS, kuri yra išskirtinė savo romantišku elgesiu, elegantiškomis manieromis ir meilumu. 2010 m. pradžioje iš garsaus Estijos veislyno parsivežėme ilgai svajotą, lauktą, mums patinkančių geneologinių linijų kalytę MY BRAND EDEN AT KOPA (Eden). Taip pat nuo 2009 m. sausio džiaugiamės galėdami globoti nepaprastai mielą ir prieraišę kalytę, kuri ir buvo pirmąjį kartą paglostytas Labradoras 2004 metais - JAGA GORSKA FANTAZJA.


Bora ir Tera sėkmingai dalyvavo parodose. Tera yra keliskart nugalėjusi savo amžiaus klasėje, gavusi puikius teisėjų įvertinimus. Didžioji mūsų veislyno viltis yra Eden. Jos tėvai, protėviai yra garsiausių Europos veislynų šunys, pasižymėję puikia sveikata, eksterjeru ir geromis reprodukcinėmis savybėmis.

Pirmosios KOPA vados sulaukėme 2007 m. pavasarį: gimė devyni Boros GLORIJA LONDONAS ir JAWOR Herbu Zadora šuniukai. Džiaugiamės 2009 vasaros „H“ vada, kurios tėveliai Tera MERI LEILY MEDUTIS ir Ronnie MY BRAND PRETTY MUCH (Estija) – tai pirmoji šio patinėlio vada Lietuvoje. O 2010 kovo mėn. gimė labai graži Bora GLORIJA LONDONAS ir Tommi MY BREND EXPLORER (Lenkija) 9-ių mažylių vada, taip pat pirmoji šio nuostabaus patinėlio vada mūsų šalyje.

 

Mūsų tikslas – veisti sveikus, veislei tipiško temperamento ir eksterjero labradoro retriverius, šunis – šeimai, žmogui. Gyvename Kauno pakraštyje, ramioje vietoje, tačiau stengiamės, kad mūsų veislyno šuniukai būtų gerai socializuoti. Dažnai išsiruošiame su mažyliais į miestą, pratiname prie miesto garsų, triukšmų, nepažįstamų žmonių, neįprastų situacijų. Tada jie lengvai adaptuojasi naujuosiuose namuose, yra drąsesni.

Nuolat bendraujame su mūsų išveistų šunų šeimininkais. Kasmet, o būna ir dukart į metus sukviečiame visus su savo augintiniais į veislyno šventes. Čia dalyvių laukia šmaikščios rungtys, žaidimai, turiningi pokalbiai. Skelbiame fotografijų, rašinėlių apie savo augintinius konkursus, įdomiausieji darbai visada sulaukia apdovanojimų.

Dalijamės ne tik džiaugsmais. Visi KOPA šuniukų šeimininkai yra įspėjami, kad, bėdai atsitikus, pavyzdžiui, augintiniui susirgus, skambintų bet kuriuo paros metu, galbūt mes, turėdami daugiau patirties, galėsime padėti, patarti.

Daug dėmesio skiriame Labradoro retriverių veislės populiarinimui. Mūsų veislyno svetainėje skelbiama informacija apie šunų auginimą, priežiūrą, bendradarbiaujame su žurnalo VET INFO leidėjais, todėl nemaža dalis informacijos yra šio leidinio publikacijos.

Pati esu menininkė, dizainerė, todėl šunys, labradoro retriveriai yra dažnas motyvas mano darbuose. Jie – mano fotografijose, reklamos maketuose, piešiniuose. KOPA yra man dar viena labai svarbi savęs išraiška, o Labradoro retriveriai visai mano šeimai – jaukumo ir gerų emocijų šaltinis ir begalinė meilė...
(SU) KOPA: registruotas LKD 2007 05 20; FCI Nr./N – 52/10. LKD veislyno pažymėjimas Nr. 236

Veisėja Daiva Grigonienė

E. paštas: daiva@veislynaskopa.lt

Tel. 8 671 15556

www.veislynaskopa.lt

Trumpas video laidoje "STILIUS":
https://www.youtube.com/watch?v=NDDuyTx4iBw

Keletas MŪSŲ GYVŪNAI laidų apie Labradoro retriverius:
https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013676624/musu-gyvunai-2017-10-08#wowzaplaystart=0&wowzaplayduration=1506000
ir
https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013676175/musu-gyvunai-2017-10-01

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/83221/musu-gyvunai

Mano mintys apie Labradoro retriverius:
https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/augintiniai/labradorus-isimylejusi-d-grigoniene-uz-maista-jie-galetu-ismokti-kalbeti-japoniskai-1036-886694


Keletas akimirkų iš asmeninės fotografijos parodos apie Labradoro retriverius "ŠLAPIOS NOSYS"
http://kauno.diena.lt/galerijos/daivos-grigonienes-paroda-slapios-nosys-426275